Novinky

hlavanahlave.cz

Víte odkud pochází levné maso ze supermarketů?
Z velkochovů. Z míst, kde mají zvířata velmi kruté podmínky k životu, kde jsou zavřené v kleci a nemají téměř žádný prostor k pohybu. Například prase je velice inteligentní zvíře. (Jako jedno z mála zvířat se rozpozná v zrcadle a dokonce dokáže hrát videohry joystickem pomocí rypáku). Z důsledku nedostatku pohybu a podnětů z okolí ve velkochovech často zešílí. Takové týrání si nezaslouží nikdo.
Každý z nás proti velkochovům může bojovat podpisem na https://hlavanahlave.cz/#intro a tím, že toto maso prostě nebude kupovat. V dnešní době si můžeme vybrat už ze spousty variant, kde si můžeme koupit kvalitní maso ze zvířat, která svůj život neprotrpěla. Najděte si ve své blízkosti farmu, kde jsou zvířata chována na čerstvém vzduchu a mají dostatek volného pohybu. https://www.farmanadlani.cz/
Nakupujte na farmářských trzích, navštivte třeba skvělé Trhy na Jiřáku, nebo si nakupte kvalitní maso přímo online přes ´´bedýnky´´ nebo na https://www.rohlik.cz/tema/farmarske-trhy
To samé platí pro slepice. Kdo ještě neviděl hrůznou reportáž České Televize, tak tady je: https://ct24.ceskatelevize.cz/2512837-168-hodin-pohled-do-k…
Nekupujte vajíčka, která mají jako první číslo v natištěném kódu číslici 3! Podporujete tím klecové chovy.
Pojídáním levného masa ze supermarketů je navíc velmi nezdravé. Zvířata ve velkochovech jsou krmena nepřirozenou stravou (sojovými boby, které mohou být geneticky modifikované, navíc jsou pěstované v Jižní Americe a kácí se kvůli nim hektary pralesů).
Zvířata jsou často nemocná, a tak jim jsou ve velké míře podávána antibiotika. Mimo léčiva jsou zvířatům podávány růstové hormony. To všechno, společně se stresovým hormonem kortizolem si dáváme do těla. Naprostá většina masných výrobků z velkochovů je kvalitativně mimo únosné meze.
Takže podepište, sdílejte a přemýšlejte nad tím, co kupujete.

Novinky

p1440 San Jose

Sezóna pro mě ještě úplně neskončila!☝️
Vydala jsem se do USA na pozvání zahrát si úplně první turnaj série P1440 zorganizovaný Kerri Walsh Jennings.
Tento nový koncept turnajů je specifický v tom, že spolu můžou hrát hráči z jiné země, takže byli k vidění zajímavé kombinace (️+️, ️+️, atd..).
Já jsem se na tento turnaj spojila se švýcarskou reprezentantkou Nicole Eiholzer️, bohužel jsme ale nebyly dostatečně sehrané a dvakrát jsme v hlavní soutěži prohrály s týmy z USA. Jsem ale moc ráda, že jsem se mohla zúčastnit a doufám, že ne naposledy. Díky p1440!
Další turnaje se uskutečí v listopadu (San Diego) a prosinci (Huntington Beach).
https://p1440.com/events/san-jose/media-gallery/
Mimo San Jose jsem se podívala do LA, Oaklandu a do San Francisca, kde jsem viděla slavný most Golden Gate .
S ostatními hráči jsme navštívili dětskou nemocnici Stanford Children’s Health – Lucile Packard Children’s Hospital Stanford , kde jsme snad alespoň na chvíli udělali radost těžce nemocným dětem, kteří mají například leukémii, nebo čekají na transplantaci srdce. Po takové zkušenosti si člověk uvědomí, že většinou řešíme úplné blbosti. Prohraný zápas nebo třeba problémy v práci nic neznamenají. Takže si važme svého zdraví a užívejme života naplno!

Novinky

DISHYGO.COM

Stalo se Vám už někdy, že jste vyhodili nějakou potravinu? Určitě ano.. Celosvětově se vyhodí až třetina jídla a to je velký problém. Pomozte bojovat proti plýtvání s jídlem! Stačí se zaregistrovat na https://www.dishygo.com/ , potravinu vyfotit a nasdílet. Sledujte také „last minute“ nabídky restaurací nebo si můžete koupit třeba domácí vajíčka.
Více o Dishygo.com ve videu

Novinky

KONEC SEZÓNY 2018

Sezóna 2018 je u konce, a tak je čas na malé shrnutí, poděkování…a hlavně koláž.☝️
Chtěla bych poděkovat všem sponzorům a lidem, co nám pomáhají, bez kterých by to nebylo možné.
Czech Airlines, Energetické služby PRE, Český volejbal,
Matracetropico.cz, Dukla, Wellness Hotel Step, Prague Infinit Vysočany, Beachvolleyball klub Sokol Brno I. , Dyntar, Sklopísek Střeleč.
Poděkování patří i naší trenérce Lenka Háječková ,
se kterou jsme trénovaly od letošního března ve Sportovní Areály Hamr .
Hlavně bych chtěla poděkovat Šárka Nakládalová za dvě sezóny plné zážitků a cestování (které má Šárka moc ráda haha -vtip). Procestovaly jsme toho spolu opravdu hodně. Od Jižní Afriky, přes Brazílii, Malajsii, až po „oblíbené“ destinace jako Čínu nebo Turecko
Za dva roky jsme nasbíraly několik medailí, nejvíc budeme vzpomínat asi na stříbrnou medaili z FIVB* v krásném Langklawi, stříbrnou medaili z FIVB** v méně krásném Maroku , další stříbrnou z CEV Satelitu ve Vaduzu a 8 zlatých z českých turnajů.
Vážíme si i 9.místa z letošního Mistrovství Evropy, protože to je prostě TOP TEN a to se počítá. ‍♀️
I když to nebylo vždycky jenom jůžový, tak na tyhle dva roky budu vzpomínat vždycky v dobrym.
Takže..díky mámo.

#HlavněToSrdíčko

Novinky

Na MČR končíme

Mistrovství republiky je pro nás bohužel velkým zklamáním.. Po vyhrané skupině jsme byly nasazené rovnou do čtvrtfinále, kdy jsme se potkaly s Maixnerová & Štochlová – Czech Beachvolleyball Team a za silného deště jsme prohrály. Holky se s těžkými podmínkami popraly mnohem lépe a pro nás jeden nepovedený zápas znamenal konec v turnaji, takže 5.místo.
I když se nám to těžko skousává, tak si chceme z letošní sezóny pamatovat to hezké a to si připomeneme v příštím příspěvku. ☝️
Děkujeme všem co nám drželi palce a gratulujeme všem medailistům!